Pečující osoby

Ing. Romana Falge Vondalová

Ing. Romana Falge Vondalová

Majitelka a zřizovatelka


  • Vzdělání: Po ukončení inženýrského studia na Vysoké škole ekonomické v Praze jsem se věnovala podnikatelských aktivitám. V roce 2003 jsem nastoupila na 5letý výcvik v komunitní a skupinové psychoterapii pod záštitou České psychoterapeutické společnosti České lékařské společnosti J.E. Purkyně.
  • Praxe: V roce 2008 jsem se s nadšením pustila do projektu rekonstruování budovy zámecké orangerie v dolnopočernickém parku. Téhož roku zde byla otevřena anglická mateřská škola Orangery.

Vedení mateřské školy a práce s dětmi a jejich rodiči pro mě byla velikým přínosem. Z toho důvodu jsem se s radostí pouštěla i do dalších projektů a aktivit souvisejících s mateřskou školou.

Po otevření 5 tříd předškolního vzdělávání jsme se chtěli věnovat i starším dětem, které již nastoupily do základních škol. Roku 2010 byl otevřen AfterClub pro školáky, kteří dříve navštěvovali naši mateřskou školu, či se rozhodli připojit k naší výuce angličtiny s rodilým mluvčím.

V roce 2012 jsme slavnostně otevřeli naší druhou anglickou mateřskou školu „Orangery Park", který se nachází v zázemí parku Stromovky v pražských Dejvicích.
V roce 2016 jsme založili Dětskou skupinu pro 12 dětí od 1-3 let tentokrát opět v Dolních Počernicích. A hned v roce 2017 jsme vyslyšeli opakované prosby rodičů a pustili se do nejtěžšího úkolu – založili jsme česko-anglickou Základní školu Orangery.
Poslední z našich projektů je v Dobřichovicích, kde jsme v roce 2019 otevřeli Dětskou skupinu Beránek pro 12 dětí, kterou jsme zároveň propojili se sociálním projektem chráněného bydlení.

V současné době mě velice naplňuje být součástí kolektivu, který se podílí na každodenní práci s dětmi a pozoruje jejich vývoj. Ve volném čase se, v rámci svého dalšího osobního rozvoje, věnuji studii grafologie na České grafologické komoře a meditaci. 

  • Kurzy: cyklus seminářů pro vedoucí pracovníky základních a středních škol
  • Motto: "Zvídavost je úrodnou půdou, z níž vyrůstá moudrost" 
Lucie Štěpánková

Lucie Štěpánková

Pečující osoba a vedoucí DS

  • V Beránku působím od září 2019

VZDĚLÁNÍ:V lednu 2019 jsem absolvova kurz chůvy.

Narodila jsem se v Praze v roce 1999. Jsem vyučená cukrářka, ale bohužel jsem v oboru nezůstala. Zjistila jsem, že mě to více než k cukrařině táhne k dětem, a proto jsem si nakonec zvolila tuto cestu a nemohla jsem si vybrat lépe. K dětem mě to táhlo již dříve, kdy jsem měla tu možnost je hlídat po známých a sousedech a postupně zjišťovat, že mě to baví čím dál tím víc. Když jsem zjistila,           že pečení není to pravé, co bych chtěla dělat, tak jsem se vrátila zpátky k dětem a začala pracovat jako chůva v jesličkách pro děti do tří let, kde jsem se sama starala o maximálně čtyři děti denně. Také jsem pracovala jako asistentka v Montessori školce pro děti od tří do pěti let a díky tomu jsem zjistila co Montessori pedagogika obnáší a v čem je jiná. Nejraději s dětmi samozřejmě peču a je vždy hezké na nich vidět, jak jsou šťastní z toho, že  si mohou sami něco upéct a následně si na tom i pochutnat.  Ve volném čase nejraději čtu, spravuji své webové stránky a fotím.

Zuzana Ševčíková

Zuzana Ševčíková

Pečující osoba

  • V Beránku působím od prosince 2020

VZDĚLÁNÍ- Vystudovala jsem jazykové gymnázium v Praze.  Absolvovala jsem kurz chůvy.

Absolvovala jsem 12 let klavírní výuky v LŠU. Pracovala jsem na Ergodiagnostickém pracovišti, které poskytovalo zázemí bankovním zaměstnancům a poté téměř 9 let v jesličkách a mateřské skupině. Narodila jsem se v Praze v roce 1966. S celou rodinou, dvěma dospělými syny, psem, kocourem a hadem bydlíme v Černošicích 11 let. Práce s dětmi mě vždy naplňuje radostí z toho, co se podařilo, z nového rozvoje, u kterého mohu být a také trochu pomoci. Ve svém volném čase ráda plavu, jezdím na paddleboardu a čtu dobré knížky

Marika Csözová

Marika Csözová

Pečující osoba

  • V Beránku působím od listopadu 2023

 

Vzdělání: Kurz chůvy 2022

Jsem kvalifikovaná chůva a být s dětmi mě baví a naplňuje. Ráda s nimi tvořím, maluji a vymýšlím různé aktivity, podílet se na výchově a seberozvoji.
Vždy jsem měla k dětem blízko. Hlídala jsem a nadále hlídám děti rodinným příslušníkům i kamarádům, organizovala pro ně různé zážitkové akce.

Na práci s dětmi mě nejvíce baví jejich bezprostřednost a přirozenost. Moje zájmy jsou sport, příroda, rodinné akce a získávat nové zkušenosti.

Lucie Štěpánková

Lucie Štěpánková

Provozní pracovnice

  • V Beránku působím od září 2020

Narodila jsem se v Praze roku 1975. Jsem vyučená dámská krejčová. Již při mateřské dovolené jsem si přivydělávala jako provozní pracovník v MŠ. Mám dvě dospělé děti a jsem babičkou. 18 let pracuji jako živnostník a poslední rok jsem byla zaměstnaná jako provozní pracovník v soukromé školce. Tato práce mě baví a ráda vidím na tvářích dětí úsměv. Volný čas trávím na zahradě a v naší mini Zoo.

Aktuality

Nejsou žádné články.